Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2013 m. vasario 21 d., ketvirtadienis

RYTINĖ MANKŠTA
Ryte suskambus žadintuvui be galo sunku keltis? Lovoje šilta ir gera, akys sunkiai atsimerkia ir visai nesinori paleisti saldaus sapno... Jūs keliatės iš lovos, prausiatės, pusryčiaujate, bet jūsų organizmas dar miega, o apie darbą net nesinori galvoti?
Kad iš pat ryto pakeltumėte sau nuotaiką, pražvalėtumėte ir pagerintumėte fizinę organizmo savijautą darykite rytinę mankštą. Reikia tik paaukoti keletą minučių ir jausitės žvalūs visą dieną.
Dažniausiai „trukdančios“ daryti rytinę mankštą priežastys:
1. Ryte nėra nei jėgų nei nuotaikos. Bet juk rytinė mankšta tam ir skirta, kad aprūpintų organizmą energija ir pakeltų nuotaiką. Fiziniai pratimai pagreitina kraujotaką, raumenys, raiščiai ir sausgyslės aprūpinamos maistinėmis medžiagomis, pakyla bendras organizmo tonusas.
2. Nėra laiko rytinei mankštai. Nejaugi nerasite 5 – 7 min. rytinei mankštai? Dažniausiai po teiginiu, kad ryte neturite laiko mankštai, paprasčiausiai slepiasi tingulys.
3. Fiziniai pratimai ryte kenkia sveikatai. Bet koks fizinis krūvis organizmui gali turėti tiek teigiamą, tiek ir neigiamą poveikį. Viskas priklauso nuo to, ar teisingai ir saugiai atliekate fizinius pratimus.
Nuo ko pradėti rytinę mankštą?
Kiekviena mankšta turi prasidėti apšilimu (2 – 3 min.). Jo metu suaktyvinami visi organizmo gyvybiški procesai ir kūnas paruošiamas fizinei veiklai. Jei jūsų rytinės mankštos tikslas – pabudinti organizmą, tai mankštai užteks ir apšilimo.
Kaip atlikti rytinę mankštą, kad pajustume maksimalią jos naudą?
• Pirmiausia, leiskite organizmui prabusti. Neskubėdami atsikelkite iš lovos, nusiprauskite. Mankšta galite pradėti daryti praėjus 10 – 15 min. nuo prabudimo.
• Mankštą pradėkite nuo lengvų tempimo pratimų raumenims ir sausgyslėms. Jūsų užduotis – aprūpinti raumenis krauju. Tai padės pakelti jų tonusą ir apsaugos nuo patempimų.
• Apgalvokite, ko konkrečiai tikitės iš rytinės mankštos. Variantų yra gana daug. Paprastai mankšta – tai būdas prabusti ir pražvalėti.
• Rytinė mankšta turi būti atliekama ramiai ir lėtai.
Pratimai visam kūnui
Tempimo ir gimnastikos pratimai:
1. Stovėdami suglaustomis kojomis pasilenkite į priekį. Stenkitės delnais paliesti grindis, lenkdami krūtinę prie kelių.
2. Sėdėdami ant grindų lenkite krūtinę prie kelių.
3. Padarykite tiltelį.
4. Stovėdami plačiai išskėskite kojas. Lenkdami vieną koją perkelkite kūno svorį ant jos, kitą ištieskite. Po to, perkelkite kūno svorį ant kitos kojos.
5. Gulėdami ant pilvo, sulenkite kojas per kelius ir pakėlę viršutinę kūno dalį rankomis suimkite pėdas. Tokioje padėtyje tarsi laiveliu pasisiūbuokite keletą sekundžių.
6. Gulėdami ant nugaros, sulenkite kojas per kelius. Neatkeldami pėdų nuo grindų lenkite kelius link grindų į vieną šoną, po to į kitą.
Galite pratimus susigalvoti savarankiškai atsižvelgdami į savo poreikius bei nuotaikas. Rinkitės jums komfortiškus judesius, kuriuos kartokite nuo 3 iki 10 kartų. Nepamirškite, jog rytinės mankštos tikslas – pakelti organizmo tonusą ir pagerinti nuotaiką. Vadinasi, jūsų labiau mėgstami pratimai duos didesnį efektą bei naudą.
Beje, patys fanatiškiausi rytinės mankštos mėgėjai yra kinai. Jų namuose netgi būna įrengti specialūs kambariai, kuriuose prieš pusryčius visa šeima mankštinasi. Taip pat jie mėgsta ir grupines mankštas gryname ore.
Rytinė mankšta ypač rekomenduojama žmonėms, kurie nesilanko sporto salėse ir kuriems tai vienintelė treniruotė per dieną.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą