Du priešai - alkoholis ir sportas
Pagrindiniai Faktai:Apačioje surašyti pagrindiniai faktai, kurie atskleidžia alkoholio vartojimo poveikį jūsų kūnui, tai yra būtina informacija visiems sportininkams, kurių požiūris į sportą yra protingas.
• Jei jūs vartosite alkoholį 24 valandos prieš treniruotę, tikėtina, kad patirsite raumeninius spazmus, kurie be abejonės turės įtakos bet kokios rūšies pratimų atlikimui.
• Alkoholis paveikia kūno gebėjimą sukurti energiją todėl, tai lėtina reakcijos laiką, skatina kūno šilumos praradimą ir naikina ištvermę.
• Po treniruotės kūnas turi būti iš naujo papildytas skysčiais, kadangi jie yra prarandami sportuojant. Nėra naudinga po sporto vartoti alkoholį, kadangi tai tęs jūsų kūno dehidrataciją. kūną toliau
• Jei jūs susižalosite mankštindamiesi ir būsite vartojęs alkoholį iš vakaro ar geriate bet kokį alkoholį po to (tuo metu, kai esate sužalotas), tikėtina, kad padidinsite savo atsigavimo laiką.
Kaip alkoholis paveikia sportinį pajėgumą:
• Greitis: alkoholis veikia jūsų kūną praėjus net kelioms dienoms po svaigiųjų gėrimų vartojimo. Alkoholis paveikia centrinę nervų sistemą ir lėtina smegenų informacijos apdorojimo gebėjimą. Tai savo ruožtu lėtina jūsų reakcijos laiką, rankų, akių koordinaciją, tikslumą ir balansą. Net vartodami mažą kiekį alkoholio neigiamai įtakosite savo sportinę dienotvarkę.
• Energija ir ištvermė: kepenys reguliuoja cukraus kiekį jūsų kraujyje, išleidžiant gliukozę į kraujo sistemą, kad būtų palaikomas energijos poreikis jūsų kūnui. Alkoholis stipriai apsunkina kepenų darbą, kuris sportuojant labai reikalingas sureguliuoti cukrinius lygmenis, kad išlaikytų sportininko energiją ir ištvermę. Vartojant alkoholį, kepenys dirba, kad absorbuotų alkoholį, taip netenkame energijos, kuri yra taip svarbi sportuojant.
• Spazmai:sportuojant, jūsų raumenys degina gliukozę, šioje cheminėje reakcijoje yra pagaminamas atliekamas produktas - pieno rūgštis. Per daug pieno rūgšties priveda prie raumens nuovargio ir spazmų. Alkoholis, kuris lieka jūsų sistemoje, prisideda prie didesnės pieno rūgšties gamybos, tokiu būdu didinamas pavojus patirti spazmus, kurie gali įtakoti traumų atsiradimą.
• Dehidratacija: Intensyvios treniruotės metu, prakaituojant, kūnas netenka skysčių. Vartojant alkoholį, kūnas taip pat netenka daug skysčių. Jei sportuosite, po to kai vartojote alkoholį, neteksite žymiai daugiau skysčių, negu nevartojus alkoholio. Atsiranda rizika patirti dehidrataciją, kuri gali būti labai pavojinga, ir padaryti didelę žalą tiek jūsų kūnui, tiek sportiniams pasiekimams.
• Pajėgumas: kai susijungiate pieno rūgšties padarinius, dehidracija ir kūno energijos gamybos efektyvumo praradimą, galite pamiršti apie gerus pasiekimus sporte, atsiranda rizika patirti traumą.
Nors vienas bokalas alaus neatrodo didelis nusikaltimas, vienaip ar kitaip jis daro įtaką kūnui.
Neatsakingai ir dažnai vartojant alkoholį, sportas nėra įmanomas. Šių dvejų užsiėmimų jungtis neprives prie nieko gero. Nebent jūs užsiminėjate „Girtuoklio Kung - Fu”. Visais kitais atvejais alkoholio reikėtų atsisakyti. Kartais girdimi žmonių pasiteisinimai („Aluje yra tiek pat kalorijų kaip ir piene”) nieko neįrodo ir yra tik pasiteisinimai. Suvartoti keletą bokalų alaus į mėnesį nėra nusikaltimas, bet 10 per vakarą tikrai ištvermės, jėgos bei energijos nepridės.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą