Truputi apie tai, kodėl žmonės nustoja sportuoti:
Pirma priežastis, būtų ta, kad žmonės entuziastingai pradėję sportuoti, paprasčiausiai perspaudžia save. Pasiima per sunkias programas, tokiu būdų per smarkiai apkraudami savo organizmą, kuris natūraliai pavargsta. Tai, kad esate jaunas ar jauna, nereiškia, kad galite viską. Dirbdamas žmogaus organizmas vargsta, tuo pačiu metu vargindamas ir kūną ir mintis. Čia turbūt geriausias palyginimas būtų studentų sesijos. Ar pamenate posakį – vienos nakties per mažai. Su sportu lygiai tas pats, jūs bandote įšokti į režimą. Skirtumas tik tas, kad studijų laiku, esate jau kažką girdėję, be to egzaminai tęsiasi mėnesį… Sporto rezultatams reikia daugiau laiko, taigi ir daugiau organizmo jėgų. Todėl čia geriausias patarimas būtų – neperspauskit. Pradžioje pratinkite kūną, ir tik pripratinę imkitės didesnių krūvių. Be to, vartokit maisto papildus, vitaminus. Sportuojant organizmui reikia kur kas daugiau energijos.
Antra priežastis, būtų didelis užimtumas. Tiesa, aš laikau, kad tai yra pasiteisinimas. Tačiau dienos režimas tikrai įtakoją norą sportuoti. Bet ne dėl to, kad jūs neturėtumėte laiko sporto salei. Tai ne pasiteisinimas. O dėl to, kad dirbant įprastu režimu jūs jau sunaudojate begalę organizmo resursų, o pradėję sportuoti, jų naudojimą dar padidinat. Taigi, jei esate užimtas, daug dirbantis žmogus – ne tik prie sporto eikit palaipsniui, bet taip pat vartokite maisto papildus, kurių jūsų organizmui reikės dar daugiau.
Trečia, bene dažniausia priežastis, kurios sau negali pripažinti daugelis sportuojančių – rezultatų nebuvimas. Žmogus pradėjęs sportuot yra nusiteikęs tam, kad jo entuziazmo sąlygotas didelis darbas atves ji prie greitų rezultatų. „Mėnuo ir mano gražus užpakaliukas, aš juk dirbsiu, daug sportuosiu“, – nejučia sau sako sportuojančios merginos. „Mėnesis, kitas – ir mano krūtinė bei pečiai atrodys įspūdingai“, – taip pat nejučia save apgaudinėja vaikinai. Praeina mėnuo, o užpakalis sudribęs, o krūtinė palietus vis tiek jaučiasi kaulai. Garsiai to žmogus nepripažįsta, bet faktiškai – jis suabejoja savim, galimybe pasiekti savo norų. Juos pasiekti įmanoma. Ir net kiekvienam, bet reikia atsiminti tai, kad rezultatai per dieną neateina. Neateina jie ir per mėnesį ar kitą. Sportas, gražus kūnas ir gera savijauta, tai yra besitęsiančio proceso pasekmė. Juk nesitikite, kad gavus 10 mokykloje ar per egzaminą universitete, jus laikys genijumi ir iškart įteiks diplomą ir duos darbo. To nebus. Kaip ir nebus labai greitų rezultatų sporte. Ir kuo jus tai greičiau suprasite, tuo jums bus lengviau kasdien minti sporto klubo slenkstį.
Ketvirta priežastis – rimto tikslo neturėjimas. Po teisybei, tikslus turi visi, tačiau to nepripažįsta. Profesionalų, žinoma, tikslai visiškai kitokie nei mėgėjų, tačiau, net tas, kuris įrodinėja „begiojantis savo malonumui“, po teisybei turi kažkokių tikslų, kurių, gal net sau bijo pripažinti. Būtent tas nesugebėjimas sau pripažinti ir veda prie to, kad žmogus meta sportą. Juk kur kas sunkiau yra turėti tikslą, ir jo atkakaliai siekti. Geriau sakyti, – „sportuoju dėl savęs“, taip teisinantis tiek prieš save, tiek prieš kitus, kuriems apsigyrei pradedamas(ma) sportuoti. Taigi, sportuodami pastoviai kelkite tikslus sau. Net galite apie juos papasakoti kitiems, tai apmažins tikimybę to, kad po mėnesio nenueisite į sporto salę sakydamas (a), kad sportuojate dėl savęs, o jums nebeįdomu ir nematote naudos. Tokių tikslų susidarymas ir siekimas, bei pasiekimas jums ne tik leis nenustoti sportuoti, bet ir jausti didesnę pagarbą sau, ne tik dėl to, kad pasiekėte tikslų, bet ir dėl to, kad nepalūžote tik pradėję teisingą kelią.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą