Bėgimas yra stebuklingas sportas, žaibiškai deginantis kalorijas. Svarbiausia tinkamai pradėti.
Užsinorėjusi sumažinti juosmens ir šlaunų apimtis, ieškojau būdo, kaip tai padaryti efektingiausiai. Nemeluosiu, tai buvo labai moteriškas noras - atsikratyti nereikalingų "gelbėjimosi ratų", juosiančių pilvą, per trumpą laiką. Nusprendžiau sukaupti visą valią ir pradėti bėgioti. Siekiančioms sudeginti daugiau kalorijų, siūlau taip pat rinktis bėgimą, kadangi ši sporto šaka treniruoja visus kūno raumenis.
Prisipažinsiu - prisiversti bėgioti nebuvo lengva. Svarbiausia, pagalvoti apie bėgiojimo privalumus: mažėjantį riebalų, o tuo pačiu ir cholesterolio kiekį organizme, stangrėjantį užpakaliuką, gerėjančią nuotaiką ir stiprėjantį imunitetą.
Gamta, grynas oras, malonus nuovargis - visa tai padės ne tik treniruoti kūną, tačiau puoselėti ir dvasią, pailsėti po sunkių darbų, sumažinti įtampą. Valiai ugdyti patariu išsikelti tikslą - konkretų norimų numesti kilogramų kiekį, tilpimą į svajonių suknelę ar sumažėjusias celiulito žymes.
Bėgimas išties labai ekonomiška sporto šaka, kadangi pakanka įsigyti gerą avalynę, kuri apsaugotų sąnarius, ir galima pradėti. Tai galima daryti bet kuriuo metų laiku, nešvaistant pinigų brangiai įrangai ar sporto klubo abonementams. Sutaupytus pinigus planuoju išleisti naujai suknelei, kuri tiks bėgimo dėka padailėjusiai figūrai.
Pradėjusi domėtis bėgimu, sužinojau daug įdomios informacijos, kuri padėjo efektingiau naikinti blogietes kalorijas. Dalinuosi patarimais, kurie pagelbės ir jums:
1. Pradedančiosioms bėgikėms patarčiau nepersitempti. Geriausia sportuoti maždaug 3 kartus per savaitę. Reikia įsiklausyti į savo kūną - jei krūvis atrodo per didelis ir greitai pavargstate, patartina greitesniu tempu pavaikščioti, kiek pabėgus, vėl paeiti. Bėgant reikia jaustis komfortiškai, todėl nedera persistengti.
2. Itin svarbu pasirūpinti kokybiška ir jūsų pėdoms tinkama avalyne. Tinkamai pasirinkti bėgimo bateliai yra raktas į komfortą ir traumų prevenciją. Pastebėjau, kad dauguma sporto prekių parduotuvių turi prietaisus, kurie nustato pėdos tipą, todėl nesidrovėkite pasinaudoti šia paslauga.
Taip pat verta išsirinkti tau patinkančią sportinę aprangą, su kuria jaustumeisti ne tik patogiai, bet ir gražiai - taip išties lengviau prisiversti treniruotis.
Taip pat verta išsirinkti tau patinkančią sportinę aprangą, su kuria jaustumeisti ne tik patogiai, bet ir gražiai - taip išties lengviau prisiversti treniruotis.
3. Dažniausia pradedančiųjų klaida - entuziastingas noras kuo greičiau įveikti ilgą distanciją, tačiau reiktų kilometrų kiekį didinti palaipsniui. Geriausia pradėti bėgioti „šnekamuoju" tempu - neuždūstant, kad galėtumėte susišnekėti su treniruočių drauge arba jei bėgate viena - padainuoti. Taigi bėgti reiktų pradėti lėtu tempu, tokiu pat tempu reikia ir užbaigti treniruotę.
4. Daug kas galvoja, jog kvėpuoti reikia tik per nosį - pasirodo, tai tik niekingas mitas. Jei jaučiate, kad norisi įkvėpti per nosį ir burną - taip ir darykite. Kūnas jums duoda signalą, jog raumenims trūksta deguonies, todėl itin svarbu įsiklausyti į savo kūną.
5. Geriausias laikas treniruotėms - rytas arba vakaras, nes būtent tuo metu žmogaus organizmas būna energingiausias ir greičiau įsisavina deguonį. Patartina likus pusvalandžiui iki treniruotės išgerti stiklinę vandens, o po treniruotės - tiek, kiek širdis geidžia. Svarbu, kad kūnui nepritrūktų skysčių.
6. Manančioms, jog žiema nėra tinkamas laikas treniruotėms lauke, galiu išduoti paslaptį, kurią ir pačios žinote - tai tik pretekstas atidėlioti treniruočių pradžią. Nėra blogo oro, yra tik netinkami drabužiai. Galima bėgioti ir žiemą. Pasiruošęs krūviui organizmas nepalūš net esant neigiamai temperatūrai. Norėdamos efektingai mesti svorį, turite treniruotis reguliariai, neišsisukinėdamos ir savaitgaliais.
7. Palaikyti bėgimo tempą puikiai padeda muzika, todėl siūlau bėgioti su ausinuku, kuriame įrašyta tau patinkanti, energinga muzika. Tam puikiai tinka visos dainos, kurių ritmas panašus į tavo bėgimo tempą.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą