Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2013 m. rugsėjo 21 d., šeštadienis

Sveiki, norintys duoti temų,kad čia rašyčiau praneškite man https://www.facebook.com/deimante.vlc , arba http://ask.fm/Deivalciukaite būtinai padiskutuosime ir bandysiu aprašyti ką žinau ar kai kuria informacija jums suteikti. :)  

2013 m. liepos 1 d., pirmadienis

Lentelėjė duoti skaičiai parodo, kiek kalorijų sudegina 1kg kūno masės per vieną valandą. Taigi, norint apskaičiuoti, kiek kalorijų sueikvojama per valandą, reikia savo kūno svorį padauginti iš nurodyto skaičiaus.
Sporto šaka, rekreacinė veikla
Kcal/kg/h
Aerobika, aukšto intesyvumo
7
Aerobika, stepas, 15-20cm
8,5
Aerobika, stepas, 25-30cm
10
Aerobika, žemo intensyvumo
5
Badmintonas (varžybose)
7
Bėgimas 8km/h
8
Bėgimas 9,6 km/h
10
Bėgimas 11,2 km/h
11,5
Bėgimas 12 km/h
12,5
Bėgimas 12,8 km/h
13,5
Bėgimas 14,4 km/h
15
Bėgimas 16km/h
16
Bėgimas 17,4 km/h
18
Biliardas, pulas
2,5
Boksas (maišo mušimas)
6
Boksas (ringe)
12
Boksas (sparingas)
9
Boulingas
3
Čiuožimas greičiui
15
Čiuožimas pačiūžomis
7
Dziudo, džiudžitsu, kikboksas
10
Ėjimas 3,2km/h
2,5
Ėjimas 4,8km/h
3,3
Ėjimas 4km/h
3
Ėjimas 5,6km/h
3,8
Ėjimas 6,4km/h
5
Ėjimas 7,2km/h
6,3
Elipsinis treniruoklis, 125 žingsniai per minutę (su pasipriešinimu)
8
Futbolas (varžybose)
10
Gimnastika
4
Greitasis ėjimas
6,5
Imtynės
9
Irklavimas (treniruoklis), 50W lengvai
3,5
Irklavimas (treniruoklis), 100W, vidutiniškai
7
Irklavimas (treniruoklis), 150W, intensyviai
8,5
Irklavimas (treniruoklis), 200W, labai intensyviai
12
Krepšinis (mėtymas į krepšį)
4,5
Krepšinis (žaidimas)
8
Lauko tenisas
7
Ledo ritulys
8
Lengvoji atletika, disko, ieties, kūjo metimas
14
Lengvoji atletika, šuolis į tolį, šuolis į aukštį, trišuolis
6
Lipimas laiptais, steperis
9
Sveiki. Sveikas gyvenimas yra iš ties labai brangus,bet jei nori- randi. 
Rekomenduoju valgyti paprastą ir sveika. juk ne visi žinome kas tas sveikas maistas,tikrai ne tas kuris kainuoja labai daug,atrodo skaniai. Žinoma vaisiai yra brangūs.
Aš patariu pirkti avižines košes nėra brangios bet sočios pusryčiams labai ir užtenka ne vienai porcijai. :) 
Perku visad vaisius tada kada būna akcijos, mėgstamiausius Greipruktus kurie yra iš ties nepigūs. 
Užsiperku jų keliom dienom. Bananai nėra iš brangiausių,jo užtenka suvalgyti viena į diena,vakare labai daug baltymų. Varškės pakelis,liesas jogurtas,pasukos,juoda duona,vištiena,salotos,kiaušiniai,vaisiai. Reikia rinktis paprasta maistą kuris neapsunkina organizmo. o ir iš ties nėra labai brangus nes iš jų gaunasi daugiau porcijų. mano šeima pradėjo tai pat maitintis Sveikiau tai didelė mano įtaka.Man pvz užtenka vištienos krūtinėlės dviem dienoms porcijom pietų.
pasikeitimui pietums labai gerai yra tunas viena porcija tik pora litų.krabų lazdelės jų iš ties daug.
na bet kiekvienas valgo skirtingai,man patinka viskas žuvis ir t.t o kitiem skirtingai. atsirinkite jus. o ne griebkite brangiausias prekes kur atrodo kad sveika,is ties ten
daugiausia visokių medžiagų. :)

(atsakytas klausimas iš ask fm.)

2013 m. birželio 24 d., pirmadienis

išleistuvės,pagaliau.:)



Greipfrutas sportuojant.:)
Po pietų suvalgius kelias greipfruto skilteles, “sudegs” beveik pusė gautų kalorijų. O iš ryto suvalgius pusę greipfruto, energijos pakaks visai dienai.
 
Vaisius valgykite kartu su skiltelių plėvele - joje daugiausia naudingų medžiagų. Stresą nuima per pusę perpjautas ir orkaitėje su cinamonu bei cukrumi iškeptas greipfrutas. Jeigu jūsų skrandžio rūgštingumas per mažas. porą kartų per dieną gerkite po stiklinę sulčių.

2013 m. gegužės 10 d., penktadienis






PAKĖLĖ NUOTAIKĄ ! Geros dienos. :)

Kaip saugiai degintis saulėje ir nenudegti?

Nors ir žinome, kad karštą dieną turėtume slėptis po skrybėle ir apsauginiu kremu, tačiau dažniausiai darome atvirkščiai ir tik prasisklaidžius debesims skubame mėgautis saulės voniomis. Ne visada lengva pajausti, kada gana gulėti saulėje ir tuomet kenčiame nuo nemalonių nudegimų. Net tamsios odos savininkai gali nukentėti nuo saulės spindulių. Kad išvengtumėte šių efektų pateikiame patarimus, kaip saugiai degintis, o jeigu jau kenčiate nuo nudegimo, padėsime jums atrasti būdus, kurie greičiau pagydys jūsų odą. Norime, kad po atostogų atrodytumėte gražiai įrudę, o ne raudoni, kaip vėžiai!
Nudegimas – tai ženklas, kad oda buvo pažeista. Skausminga, paraudusi oda po kiek laiko nusilupa, tačiau tai gali sukelti odos problemų ir vėliau.
Nudegimo saulėje etapai:
  • Pirmiausia jūsų oda tampa auksinė. Jei viskas eina sklandžiai, jūsų oda prisitaiko prie UV spindulių, melanino dėka ji ima tamsėti.
  • Oda ima rausti. Šis etapas kartais nepastebimas, tačiau tampate jautrūs prisilietimui.
  • Oda tamsėja ir tampa ryškiai raudona. Jaučiamas patinimas, skausmas. Spalva labai ryški.
  • Paskutiniame etape oda dar truputį rausva, nudegęs sluoksnis ima pleiskanoti ir luptis.
Jei po deginimosi ant odos atsiranda vandeningos puslelės – tikrai persistengėte! Nors jei vartojate medikametus, gali būti, kad tai jie padidina jūsų jautrumą saulei ar galbūt net sukelia alergiją. Kai gydytojas išrašo jums vaistų, pasidomėkite, ar galite saugiai degintis. Pūslėlės atsiranda, kai oda patiria antro laipsnio nudegimą.
Jei jau turite pūslelių, niekada nebandykite jų pradurti. Skystis viduje, saugo jus nuo infekcijų, vėliau jis susigeria atgal į odą ir viršutinis sluoksnis nusilupa. Šiame etape geriausiai padės šaldantys kompresai ir priešuždegiminiai vaistai. Jei pūslelė ima raudonuoti ar pūliuoti, derėtų kreiptis į gydytoją, nes yra infekcijos tikimybė.
Grįžus iš paplūdimio dažnai jaučiamas smėlio ir sūraus jūros vandens sukeltas niežulys, oda gali būti įsitempusi nuo vėjo, todėl labai svarbu odą tinkamai pamatinti ir atpalaiduoti. Rekomenduojama trumpam nueiti į vėsų dušą, naudoti švelnų muilą ir netrinti odos. Prieš šveisdami kūną palaukite kelias dienas, kol oda visiškai nurims. Kai pradinis nudegimas praeina, šveitimas padės ilgiau išlaikyti įdegį. Po nudegimo dar nors parą nesimaudykite sūriame jūros vandenyje, nes druska tik dar labiau dirgins odą.
Odą būtina drėkinti, jei nelabai žinote, koks kremas jums tinkamiausias pasitarkite su konsultantu ar vaistininku. Jei nudegėte jums reikia kremo po deginimosi, kuris yra priešuždegiminis. Efektyviam odos raminimui kremą palaikykite šaldytuve ir atvėsusį tepkite ant odos.
Taip pat, svarbu patiems gerti daug vandens, per dieną maždaug 2 litrus. Prakaitavimas, alkoholis, saulės karštis džiovina jūsų odą, kuri tampa sausa ir pilka. Organizmo, gaunančio pakankamai vandens, gijimo procesas daug greitesnis. Stenkitės vengti alkoholio ir kofeino.
Kodėl turėtume saugotis saulės?
Saulė nėra priešas, tačiau vistiek yra pavojinga. Yra dvi rūšys ultravioletinių saulės skleidžamų spindulių: A ir B. A spinduliai persiskverbia per viršutinį odos sluoksnį ir gali pažeisti DNR. B spinduliai pasiekia vidurinį odos sluoksnį ir sukelia nudegimus. Pirmo laipsnio nudegimas tai tik paraudimas, o antro laipsnio nudegimas sukelia pūslelių atsiradimą.
Jei nekontroliuosime buvimo saulėje laiko, oda ims greičiau senti, raukšlėtis. Taip pat spinduliai kenkia ir akims, tad būtina dėvėti akinius, apsaugančius nuo UV spinduliuotės.
Nesuklyskite manydami, kad saulė pavojinga tik vasaros metu. Nors žiemą Lietuvoje gan retai sulaukiame saulėtų dienų, bet oda vistiek gali nukentėti.
Saulės stiprumas priklauso nuo platumos (aktyvesnė tropinėse srityse), aukščio (UV spinduliai stipresni dideliame aukštyje), laiko (stipriausia per pietus) ir sezono (silpnesnė šaltuoju metų laiku).

2013 m. balandžio 7 d., sekmadienis

Receptas :
pagrindas ( jo yra pirkti visur, aš radau norfos parduotuvėje )
Puse pomirodo, puse agurko, puse vištienos file krūtinėlės virtos ir atskirtos griežinėliais, paprikos griežinėlis, pora salotų lapai. viskas labai smulkiai supjaustyta ir sumaišoma su aštriu kečiupu ir aitrių paprikų mišinuku,( galima pasišildyti mikrobangėje ,kas kaip norit.)
Gaunasi labai aštru, tad padažas gali būti koks tik jūs norite,skanu,sveika ir tiek. :) ( aštrus padažas degina kalorijas ir greitinai virškinamas )

mm..
skanu ir sveika,
atrodo didokas,nors iš tikrų ant tiek mažas :D
paprikos griežinėlis, puse virtos vištienos file atskirta griežinėliais,puse agurko,puse pomidoro, pora salotų lapų ir viskas supraustyta smulkiai. viska sumaišiau su aštriu kečiupu ir čili paprikų mišinuku,gavos labai aštriai,kam tai patinka,na jūs padaža pagal save darykite. :) man užteko ir dar vienai porcijai..:d

2013 m. balandžio 1 d., pirmadienis


Sulčių nauda organizmui

Sultys – tai skystas nekoncentruotas maistas, susidedantis iš aukščiausiosios kokybės organinio vandens, turinčio visas medžiagas, kurių organizmo ląstelėms labiausiai reikia. Geriausia gerti namie spaustas šviežias sultis. Šviežiai spaustų sulčių reikėtų išgerti apie 600 g per dieną. Gerti rekomenduojama tik šviežiai spaustas, termiškai neapdorotas sultis. Pakaitinus sultis beveik išnyksta jų gydomasis poveikis. Visi esame girdėję, kad daržovių ar vaisių sultys yra reikalingos mūsų organizmui, tačiau kuo būtent jos naudingos, nelabai ką žinome. Todėl, kad tai žinotumėte pateikiu gydomųjų sulčių savybes.
Alavijų sultys – sprendžia virškinimo sistemos problemas, malšina uždegimus, efektyviai valo organizmą, stiprina imunitetą. Sultyse yra visi vitaminai (A, visi B grupės, C, D, E) ir mineralai (geležis, kalcis, kalis, fosforas, kt.), taip pat labai retas vitaminas B12, kuris randamas tik keliuose augaluose. Taip pat yra dvidešimt amino rūgščių. Sultys ypač rekomenduojamos ketinančioms pastoti moterims, nes šioms moterims reikalingas maksimalus kiekis vitaminų ir mineralų, ko ypatingai gausu yra šiose sultyse. (Kalbama apie „Aloe Vera Gel“ sultis)
Burokėlių sultys –  valo organizmą, gerina kraujo sudėtį, jaunina odą. Jos labai stiprus detoksifikantas. Šiomis sultimis gydoma mažakraujystė ir reguliuojamas kraujo spaudimas, taip pat menstruacinio ciklo sutrikimai. Tinka kandidozei gydyti ir parazitams šalinti, nes jie nemėgsta burokėliuose esančių medžiagų. Taip pat naudinga sergant Laimo liga, esant plaučių sutrikimams. Burokėlių sultys atstato natūralią plaukų spalvą (pranyksta žili plaukai). Padeda esant vidurių užkietėjimui.
Slyvų sultys – suaktyvina organizmo apsivalymo mechanizmą, pagreitina kraujo ir limfos apytaką, gleivių, šlapimo ir prakaito išsiskyrimą. Jos natūraliai stiprina imunitetą. Itin tinka esant užkietėjusiems viduriams.
Spanguolių sultys – rekomenduojama gerti sergant infekcinėmis šlapimtakių ligomis, lėtiniu inkstų uždegimu ir kaip profilaktinę priemonę, kad nesusidarytų akmenys inkstuose. Spanguolės labai palankiai veikia nusilpusius, kamuojamus nemigos, lėtinių uždegimų ligonius.
Morkų sultys – rekomenduojama sergantiesiems miokardo infarktu ir nusilpus regėjimui. Gerina apetitą, skatina šlapimo išsiskyrimą ir akmenų iš šlapimo pūslės šalinimą. Šios sultys ypač naudingos odai, plaukams, nagams. Sultys efektyviai stiprina imunitetą.
Salierų sultys – gerina nuotaiką, skatina šlapimo išsiskyrimą, gerina apetitą bei virškinimą. Tinka sergant podagra, inkstų ligomis, užkietėjus viduriams.
Moliūgų sultys – teigiamai veikia hormonų sistemą, todėl jas profilaktiškai rekomenduojama vartoti moterims. Tirštose daržovių sultyse yra inkstų, kepenų ir širdies ligų gydymui reikalingų medžiagų. Jos taip pat vartojamos sutrikus medžiagų apykaitai,  skatina tulžies išsiskyrimą. Nuo seno jas rekomenduojama gerti žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, kai atsiranda patinimų.


Sveiki ir gražūs plaukai :

Kiek pastebėjau, viena dažniausių problemų- nesveiki, slenkantys plaukai. Visos turime tam tikrų problemų, kalbant apie plaukų būklę. Norint turėti sveikus plaukus, labiausiai dominuoja sveika mityba. Mums turi netrūkti maistinių medžiagų, vitaminų, tokių kaip A, B, C. Jei jų gausime pakankamai, plaukai neskilinės, nebus sausi ir nuolat sveikai žvilgės. Tad pasirūpinkite sveika mityba bei vitaminais. Dar vienas svarbus kriterijus, gerai plaukų būklei palaikyti- plaukų plovimas ir džiovinimas. Plaukams nėra sveikas kasdienis jų trinkimas bei džiovinimas džiovintuvu. Todėl stenkitės galvą plauti ne kasdien, naudokite tik geros kokybės šampūnus. Nealinkite plaukų bei galvos odos dažnu džiovinimu. Leiskite plaukams išdžiūti natūraliai.  Nepamirškite, kelis kartus per savaitę, palepinti plaukučių kaukėmis. Šiais laikais apstu įvairių kaukių, gaila, bet dauguma jų nėra mūsų plaukams naudingos, jos pilnos silikonų, įv. parabenų… Tad atidžiai skaitykite kaukių sudėtis. Aš nenaudoju „pirktinių“ kaukių. Jas pasigaminu pati. Ir rezultatas dar niekada nenuvylė. Beje, pasekti rezultatai- išpuoselėti plaukai, atstatyta jų struktūra, nėra laikini. Jie ilgalaikiai.
Mano receptai, palukų sveikatai ir išvaizdai puoselėti: * Aliejinės kaukės- jas darau 2 kartus per savaitę. Prieš galvos plovimą, įmasažuoju galvos odą pašildytu aliejumi ir užsidedu maišelį ant galvos, o ant jo skarelę arba kepurę. Laikau 2h. Kartais ir ilgiau. Beje, nepamirškite per visą ilgį „paaliejinti“ plaukus. Aliejus vartoju įvairius, pagal poreikį. Būtina sąlyga aliejui: nerafinuotas ir šalto spaudimo. Šildau šiltame vandenyje. * Po plaukų trinkimo, visada naudoju kondicionierių, kurį laikau apie 10min. Vėliau nuplaunu šaltu vandeniu.
*Norint plaukams suteikti dar daugiau gražaus blizgesio,  ištrinktus plaukus, po visų kondicionierių, kaukių, perskalaukite juos su vandeniu, kuris maišytas su obuolių actu.
* Niekada nepamirštu plaukų galiukų, jie visada mėgsta skilinėti, tad jų apleisti nevalia. Dar drėgnus plaukų galiukus, patepu keliai lašais aliejaus. Natūralaus. Jis jų nesuriebalina, susigeria ir išdžiūna.
* Itin retai tiesinu plaukus su karštomis žnyplėmis, beveik nenaudoju formavimo priemonių, todėl plaukai nėra alinami.

2013 m. kovo 27 d., trečiadienis


miauuu

Drungnas vanduo slopina apetitą
Kai į skrandį patenka drungno vandens (30 laipsnių temperatūros), jis greičiau praneša smegenims „esu sotus“. Priežastis: ši temperatūra nesukelia smegenyse aliarmo „šalta“ arba „karšta“. Todėl galime vienu metu išgerti didesnį kiekį tik drungno vandens. Skrandis nepasiunčia signalo „stop“, todėl jį galima gerai pripildyti. Alkio pojūtis pranyksta.
Karštas vanduo išvalo organizmą
Kuo daugiau šlakų ir nuodingųjų medžiagų prisikaupę kūne, tuo vangesnė medžiagų apykaita. Kepenys, limfos sistema ir žarnynas nebedirba optimaliai. Karštas vanduo (60 laipsnių temperatūros) sukelia mažyčius raumenų judesius, į kuriuos paprastai neatkreipiame dėmesio. Taip jis padeda iš ląstelių išplauti nuodingąsias medžiagas. Šiluma paskatina atsiverti odos poras ir papildomai išskirti nuodingąsias medžiagas į išorę.

Šaltas vanduo naudoja energiją
Stiklinė šalto vandens (8 laipsnių temperatūros) trimis procentais pagreitina medžiagų apykaitą. Mokslininkai iš Solt Leik Sičio universiteto nustatė: šis efektas pasireiškia praėjus 10 minučių nuo šalto vandens išgėrimo ir trunka apie 30 minučių. Organizmui tenka pačiam susišildyti šaltą vandenį iki kūno temperatūros (36—37 laipsnių), kad ląstelės galėtų jo pasiimti ir panaudoti. Šis procesas sunaudoja nepaprastai daug energijos, sudegina dalį riebalų iš sukauptų atsargų.

Padeda ir vaisiai bei daržovės
Dalį dienos skysčių poreikio puikiausiai galima patenkinti vaisiais ir daržovėmis. Privalumas: jie suteikia papildomų fermentų ir vitaminų, reikalingų riebalams skaidyti. Jeigu vietoj sausainių, pyragaičių ir bandelių valgysite vaisius ir žalias daržoves, per savaitę galite lengvai numesti vieną du kilogramus. Geriausiai tinka: ananasai (juose yra baltymus skaidančio fermento bromelino), kiviai (tiekia daug liekninančio vitamino C), arbūzai (varo šlapimą), pomidorai (skatina virškinimo sulčių išsiskyrimą), agurkai (100 g turi tik 13 kalorijų).


2013 m. kovo 24 d., sekmadienis

Kanapių aliejus padeda sutvarkyti šiauštis linkusius plaukus. Tokie plaukai, o taip pat garbanoti ir banguoti, sugula tvarkingomis garbanomis. Tiesiog sutepkite lašeliu aliejaus šukas. Be to, kanapių aliejus maitina kapiliarų audinį, plaukai ima labiau blizgėti ir tampa puresni.

Kviečių daigų aliejus maitina plaukų šaknis ir skatina plaukų augimą, todėl jis ypatingai tinka retiems, išslinkusiems plaukams. Jį galima tepti vieną arba sumaišytą su simondsijų aliejumi (1:1). Šiuo mišiniu tepti plaukus ir galvos odą 15–20 min. prieš galvos trinkimą.

Migdolų aliejus stiprina net ilgą laiką dažomus plaukus ir atkuria jų struktūrą. Jis skatina plaukų augimą, suteikia jiems blizgesio ir lankstumo.

Simondsijų aliejus vadinamas „skystuoju vašku“, jis puikiai atkuria pažeistų ir sausų plaukų struktūrą.

Tikras išsigelbėjimas cheminio sušukavimo ar dažymo nualintiems plaukams – avokadų ir kedrų aliejus.

Persikų kauliukų aliejų kaip kaukę galima naudoti sausiems plaukams arba skilinėjantiems plaukų galiukams.

Nusilpusius plaukus gydo šaltalankių ir ricinos aliejai, taip pat rozmarinų bei jonažolės eteriniai aliejai.

Riebūs plaukai

Riebiems plaukams rekomenduojamas simondsijų aliejus bei levandų, bergamotės, kiparisų, greipfruto, kedrų, kadagių ir rozmarinų eteriniai aliejai. Pakanka įlašinti 2–3 lašus aliejaus į šampūną ar kondicionierių ir plaukai mažiau riebaluosis bei sumažės jų riebus blizgesys.

Sausi plaukai

Kokosų aliejus puikiai atstato plauko drėgmės pusiausvyrą. Plaukų kaukes su kokosų aliejumi rekomenduojama naudoti iki ir po plaukų trinkimo bei šukuojant plaukus. Ant plaukų likusi aliejaus plėvelė apsaugo plaukų skaidulas nuo pažeidimų.

Šaltalankių aliejus maitina sausus ir pažeistus plaukus, skatina jų augimą. Sausiems plaukams taip pat rekomenduojamas kvapiųjų kanangų (ilang–ilang), snapučių, kadagių, levandų ir santalo eteriniai aliejai.

Nuo pleiskanų

Jonažolių eterinis aliejus puikiai tinka riebių plaukų priežiūrai, kai yra pleiskanų. Jei jūsų plaukai normalūs arba sausi, jums tiks ricinos ir kedrų aliejai.

Nuo plaukų slinkimo

Plaukų slinkimą stabdo kviečių daigų aliejus. Jis maitina plauko šaknis ir suteikia gyvybės visam plaukui. Jį galima naudoti vieną arba sumaišytą su simondsijų aliejumi (1:1). Šiuo mišiniu tepti plaukus ir galvos odą 15–20 min. prieš galvos trinkimą. Kviečių daigų aliejų galima pakeisti kedrų arba moliūgų sėklų aliejumi. Taip pat nuo slinkimo padeda pušų ekstraktas, kedrų, rozmarinų ir kadagių eteriniai aliejai.

Jei norite, kad plaukai blizgėtų ir būtų it šilkiniai

Blizgesio plaukams suteikia kukurūzų aliejus, kuris taip pat padaro plaukus lengviau iššukuojamus. Linų sėmenų aliejumi galima ne tik tepti plaukus, bet ir gerti po vieną šaukštą ryte ir vakare.

Šio aliejaus pagrindu galima pasigaminti puikią kaukę, kuri suteikia plaukams žvilgesio ir glotnumo: 50 ml linų sėmenų aliejaus sumaišykite su 30 ml glicerino, įtrinkite šiuo mišiniu plaukų šaknis ir palaikykite valandą. Vietoj linų sėmenų aliejaus galima naudoti alyvuogių aliejų.

RADAU KAUKIŲ,MANAU PADĖS, NES PATI JAU LĖKSIU DARYTIS PLAUKUČIAM. ;)

2013 m. kovo 22 d., penktadienis


10 mitų, kodėl nepradedame sportuoti ir kaip juos įveikti :

  1. Žinoma, labai svarbu, kaip jūs atrodote, tačiau, nepamirškite, kad net gražiausia apranga sportui nepaslėps jūsų prastos savijautos ir kūno netobulumo. Todėl, pasiteisinimas, neturiu kuo sportuoti netinka (sporto pradžiai aprangą surasite bet kurioje Maximoje, Rimi ar pan.).
  2. Neturite laiko? Tai melas. Sportuot pradėt galima ir nuo labai trumpų treniruočių. Pusvalandis per dieną sportui jums daug? Tuomet paskaičiuokite, kiek laiko praleidžiate be tikslo naršydami internete.
  3. Nežinote, nuo ko pradėti? Skaitymas, be abejonės yra geras ir naudingas dalykas, bet jis jūsų užpakalio formų tikrai nepataisys, todėl, pradėkite, o vėliau, proceso eigoje, gilinkite savo žinias apie sportą ir pratimus. Mokyklos stadione apibėgti kelis ratus, nereikia jokių žinių.
  4. Nemokėdami sportuoti nedrįstate eiti į sporto klubą? Dauguma klubų turi trenerius, kurie teikia įvadinės treniruotės paslaugą. Naudojantis ją, Jums bus aprodyti įvairūs treniruokliai ir kaip teisingai jais naudotis.
  5. Negalite leisti sau naudotis sporto klubų paslaugomis? Nesvarbu, bėgti mokyklos stadione nieko nekainuoja. Treniruotės namie taip pat. Yra begalės pratimų neturintiems jokios sporto įrangos. Beje, dažnai jie yra itin efektyvus.
  6. Turite problemų su sveikata? Daugybėje klubų dirba profesionalus kinezoterapiautai. Jie jums sudarys tinkamas programas. Problemos su širdimi? Pasakykite tai savo treneriui ir jis jums sudarys programą pagal jūsų sveikatą.
  7. Vienam eiti nedrąsu, o draugo neturite? Sportuojant kalbėti nereikia. Tai blaško. Būkite tik su savimi ir savo mintimis, taip sportuodami tai darysite daug efektyviau. Jei jums nedrąsu dėl kitų sportuojančių, nepamirškite, visi kažkada pradėjo, o ir, tiesa sakant, nelabai kam jūs esate įdomūs. Kiekvienas sportuojantis ne po pliažą vaikšto, todėl, jam svarbiausia tai, kiek svorio jis šiuo metu kelia.
  8. Nežinote ko norite iš sporto ir kaip to siekti? Pradėkite nuo bėgimo, o tik vėliau skaitykit, kokios treniruotės, ką treniruoja ir nuspręsite.
  9. Svarbiausia maistas? Jūs klystat. Svarbiausia, pradėti judėti, o jau tik vėliau koreguoti savo mitybą, todėl, mažiau tokių pasiteisinimų.
  10. Nežinote kokiu sportu užsiimti? Pradėkite nuo nemokamų – bėgimo, šokių, sporto namie.. Vėliau, suprasite ko siekiate ir ką norite tobulinti, bei koks tinkamiausias būdas tai daryti.
Taigi, mažiau pasiteisinimų, o daugiau darbų. Pradėkite, pamatysite labai greitai, arba ilgainiui Jums tai patiks ir be to, jūs nebegalėsite gyventi!

Kol kas skaniausią ką ragavau.. rūkytos laišos griežinėliai su juoda duona.. :) 


Truputi apie tai, kodėl žmonės nustoja sportuoti:

Pirma priežastis, būtų ta, kad žmonės entuziastingai pradėję sportuoti, paprasčiausiai perspaudžia save. Pasiima per sunkias programas, tokiu būdų per smarkiai apkraudami savo organizmą, kuris natūraliai pavargsta. Tai, kad esate jaunas ar jauna, nereiškia, kad galite viską. Dirbdamas žmogaus organizmas vargsta, tuo pačiu metu vargindamas ir kūną ir mintis. Čia turbūt geriausias palyginimas būtų studentų sesijos. Ar pamenate posakį – vienos nakties per mažai. Su sportu lygiai tas pats, jūs bandote įšokti į režimą. Skirtumas tik tas, kad studijų laiku, esate jau kažką girdėję, be to egzaminai tęsiasi mėnesį… Sporto rezultatams reikia daugiau laiko, taigi ir daugiau organizmo jėgų. Todėl čia geriausias patarimas būtų – neperspauskit. Pradžioje pratinkite kūną, ir tik pripratinę imkitės didesnių krūvių. Be to, vartokit maisto papildus, vitaminus. Sportuojant organizmui reikia kur kas daugiau energijos.
Antra priežastis, būtų didelis užimtumas. Tiesa, aš laikau, kad tai yra pasiteisinimas. Tačiau dienos režimas tikrai įtakoją norą sportuoti. Bet ne dėl to, kad jūs neturėtumėte laiko sporto salei. Tai ne pasiteisinimas. O dėl to, kad dirbant įprastu režimu jūs jau sunaudojate begalę organizmo resursų, o pradėję sportuoti, jų naudojimą dar padidinat. Taigi, jei esate užimtas, daug dirbantis žmogus – ne tik prie sporto eikit palaipsniui, bet taip pat vartokite maisto papildus, kurių jūsų organizmui reikės dar daugiau.
Trečia, bene dažniausia priežastis, kurios sau negali pripažinti daugelis sportuojančių – rezultatų nebuvimas. Žmogus pradėjęs sportuot yra nusiteikęs tam, kad jo entuziazmo sąlygotas didelis darbas atves ji prie greitų rezultatų. „Mėnuo ir mano gražus užpakaliukas, aš juk dirbsiu, daug sportuosiu“, – nejučia sau sako sportuojančios merginos. „Mėnesis, kitas – ir mano krūtinė bei pečiai atrodys įspūdingai“, – taip pat nejučia save apgaudinėja vaikinai. Praeina mėnuo, o užpakalis sudribęs, o krūtinė palietus vis tiek jaučiasi kaulai. Garsiai to žmogus nepripažįsta, bet faktiškai – jis suabejoja savim, galimybe pasiekti savo norų. Juos pasiekti įmanoma. Ir net kiekvienam, bet reikia atsiminti tai, kad rezultatai per dieną neateina. Neateina jie ir per mėnesį ar kitą. Sportas, gražus kūnas ir gera savijauta, tai yra besitęsiančio proceso pasekmė. Juk nesitikite, kad gavus 10 mokykloje ar per egzaminą universitete, jus laikys genijumi ir iškart įteiks diplomą ir duos darbo. To nebus. Kaip ir nebus labai greitų rezultatų sporte. Ir kuo jus tai greičiau suprasite, tuo jums bus lengviau kasdien minti sporto klubo slenkstį.
Ketvirta priežastis – rimto tikslo neturėjimas. Po teisybei, tikslus turi visi, tačiau to nepripažįsta. Profesionalų, žinoma, tikslai visiškai kitokie nei mėgėjų, tačiau, net tas, kuris įrodinėja „begiojantis savo malonumui“, po teisybei turi kažkokių tikslų, kurių, gal net sau bijo pripažinti. Būtent tas nesugebėjimas sau pripažinti ir veda prie to, kad žmogus meta sportą. Juk kur kas sunkiau yra turėti tikslą, ir jo atkakaliai siekti. Geriau sakyti, – „sportuoju dėl savęs“, taip teisinantis tiek prieš save, tiek prieš kitus, kuriems apsigyrei pradedamas(ma) sportuoti. Taigi, sportuodami pastoviai kelkite tikslus sau. Net galite apie juos papasakoti kitiems, tai apmažins tikimybę to, kad po mėnesio nenueisite į sporto salę sakydamas (a), kad sportuojate dėl savęs, o jums nebeįdomu ir nematote naudos. Tokių tikslų susidarymas ir siekimas, bei pasiekimas jums ne tik leis nenustoti sportuoti, bet ir jausti didesnę pagarbą sau, ne tik dėl to, kad pasiekėte tikslų, bet ir dėl to, kad nepalūžote tik pradėję teisingą kelią.

2013 m. kovo 21 d., ketvirtadienis

Riedučiai - tai ir sportas, ir malonus laisvalaikio leidimo būdas. Važinėjimas riedučiais atstoja bėgimą. Be to, priešingai nei bėgiojant, mažesnis krūvis tenka kelių ir klubų sąnariams. Važiuojant riedučiais veiksmingai treniruojami kojų, pilvo, nugaros, rankų ir klubų raumenys. Anot sporto specialistų, tai – viena geriausių profilaktikos priemonių nuo celiulito. Šį sportą rinkitės, jei norite, kad sutvirtėtų kojų, ypač šlaunų, raumenys ir sulieknėtų liemuo.
Dėmesio!
■ Važiuodami riedučiais 14,5 km/val. greičiu per 30 minučių sudeginsite 192 kcal, per valandą – 384 kcal, todėl tai puiki galimybė numesti svorį greitai.
■ Važinėjant riedučiais nemaža traumų tikimybė, todėl apsirūpinkite specialiomis apsaugomis ir šalmu.
■ Važinėjimas riedučiais gerina širdies bei kvėpavimo sistemos veiklą, didina ištvermę, gerina koordinaciją, teikia energijos ir slopina įtampą.

2013 m. kovo 14 d., ketvirtadienis

Sveiki gėrimai: žalieji kokteiliai:

Pasigamintų gardų kokteilį namuose - visai nesunku. O svarbiausia, kad jis bus tikrai sveikas. Žalieji kokteiliai gaminami iš bet kokios valgomos „žolės“, vandens, vaisių arba daržovių. Jų receptų yra daug ir įvairių, tačiau reikia turėti omenyje, kad paskutinių dviejų komponentų geriau nemaišyti. Na, o žalumynai tinka su viskuo.

Sudedamosios dalys susmulkinamos elektriniu smulkintuvu, įpilama šiek tiek vandens. Nebūtina ieškoti egzotiškų vaisių – organizmui naudingiausia tai, kas auga mūsų klimato sąlygomis. Štai keletas galimų derinukų:
 
  • Gniužulėlis bet kokių salotų, truputėlis krapų, puodelis šalto virinto vandens ir pora bananų (išeina apie du puodelius kokteilio).
  • Gniužulėlis salotų, rūgštynės, vanduo, bananai.
  • Salotos, salierai, pankoliai, pomidorai, agurkai, vanduo.
  • Salotos, obuoliai, rūgštynės, bananai, vanduo arba sultys.
  • Švieži dilgėlių lapai, petražolės, bananai, vanduo arba sultys.

Vaisių ir žalumynų santykis – maždaug 60:40, visa kita – skonio reikalas. Tad duokite valią savo fantazijai ir pasigaminkite vitaminų užtaisą!